Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Zebranie sprawozdawczo-wyborcze - brak chętnych do działania
WiadomośćDodano: wtorek, 3 listopada 2009, 15:51 
Witam serdecznie. Jestem przedstawicielem organizacji pozarządowej (klubu sportowego), pomimo wielu poszukiwać nie udało mi znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Może państwo będą w stanie mi pomóc lub chociaż wskazać miejsce gdzie taką poradę będę w stanie otrzymać.
Obecnie w naszym klubie zbliżają się wybory ( upływa dwuletnia kadencja), jednak wszystko wskazuje na to że nie będzie chętnych do objęcia władzy w klubie. Jeżeli podczas pierwszego zebrania sprawozdawczo-wyborczego nie uda się wybrać zarządu klubu, co w takiej sytuacji należy uczynić ?? Zwołać kolejne zebranie, czy też napisać wniosek do ( Sądu ? Władz Gminy ? ) o powołanie zarządu komisarycznego ??
Z góry dziękuje za pomoc.

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: Zebranie sprawozdawczo-wyborcze - brak chętnych do działania
WiadomośćDodano: czwartek, 12 listopada 2009, 11:25 
Nie jestem pewien czy dobrze więc czekam na uwagi ale według mnie powinno to wyglądać tak.
Do czasu wybrania nowego zarządu (w sposób który jest opisany w statucie) całkowitą władzę nad stowarzyszeniem ma Walne Zgromadzenie członków jako najwyższa władza w Stowarzyszeniu, więc może wystarczy uświadomić członkom że jak nikt nie będzie chciał być we władzach to decyzje będzie trzeba za każdym razem podejmować uchwałą walnego zgromadzenia - po prostu bez odpowiedniej ilości osób wybrancyh zgodnie ze statutem zarząd nie może się ukonstytuować i działać.

Ale tak naprawdę problem jest gdzie indziej, jeśli członkowie nie chcą się angażować w działania i przyjąć odpowiedzialności to może faktycznie jest czas na rozwiązanie Stowarzyszenia. Stowarzyszenie to w końcu ludzie którzy chcą działać a jeśli jest tylko jedna taka chętna osoba to może lepiej otworzyć Fundacje gdzie działa majątek a nie członkowie.
I może warto taki punkt w dyskusji na Walnym zebraniu postawić czy my chcemy dalej coś robić czy może koniec. A wtedy rozwiąższmy się a nie uprawiajmy fikcji

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach