Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Skad środki na np. nakręcenie spotu reklamowego?
WiadomośćDodano: środa, 9 września 2009, 15:33 
Nurtuje mnie kilkanascie pytań ale zapytam się narazie o dwa najważniejsze dla mnie.
Otóz działam w Stowarzyszeniu pomoagajc miedzy innymi przy szukaniu pieniadzy na rózne cele,głownie takie za kóre mozemy zrealizowac najpilniejsze prjekty wzgledem dzieci.
Przyszeł mi do głowy projekt aby poszukac gdzies środków na realizacje i opłacenie pozniejsze Kampani Telewizyjnej na temat chorby dzieci, [oczywscie wyprodukowanie takiego spotu i pozniejsze opłacenie go w TV aby był wyświetlany ] czy ktos pokrtóce moze mi napisac gdzie i w jakich programach Unii moze szukac srodków na taki cel,lub w jakis programach pomocowych pod patronatami Unii?
Co prawda jestem w fazie szkolenia na temat pozyskiwania funduszy z Uni na Stowrzyszernia i Fundacje a jestem dopiero po pierwszym szkoleniu wiec moja wiedza jest jeszcze dośc mała na takie tematy.
Wszystkie jakie fundusze przeglądłem miedzy innymi na www.funduszeeuropejskie.gov.pl ni jak mi nie pasuja do mojego probloemu...
Czy ktos ma moze doświadczenie w tym i podpowie gdzie rozglądac sie za czyms takim?

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: Skad środki na np. nakręcenie spotu reklamowego?
WiadomośćDodano: piątek, 11 września 2009, 14:35 

Niestety, z finansowaniem z fundszy unijnych może być problem. Obecnie działania nieinwestycyjne są finansowane głównie z POKL, ale nie ma tam możliwości finansowania działań z obszaru zdrowia. To znaczy są działania, ale wszystkie o charakterze systemowym, organizacja pozarządowa nie może tam aplikować.

Pewną możliwość dofinansowania daje poddziałanie 7.2.1 POKL, gdzie mozna organizować między innymi akcje i kampanie informacyjno-promocyjne z zakresu przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Jest tylko jeden problem, to poddziałanie jest realizowane w systemie regionalnym, czyli projekt powinien być skierowany na konkretne województwo. Czyli kampania w telewizji ogolnopolskiej odpada. Ale w telewizjach (i innych mediach) lokalnych już mozna coś takiego robić. Inna sprawa, że uzasadnienie realizacji takiego projektu może być trochę naciągane, więc nie wiem, jak duże są szanse na uzyskanie dofinansowania. Jeśli podasz, z jakiego jesteś miasta, mogę sprawdzić jak wyglada sytuacja z konkursami w danym województwie i gdzie mozna uzyskać pomoc przy pisaniu wniosku o dofinansowanie projektu.

Z innych działań, możesz zajrzeć do Regionalnych Programów Operacyjnych (w kazdym województwie jest inny), niektóre mogą mieć działania o charakterze prozdrowotnym. Ale to już trzeba w każdym województwie sprawdzać, poza tym to też są projekty realizowane na poziomie poszczególnych województw.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: poniedziałek, 14 września 2009, 10:26 
Dzięki za odpowiedz.
Właśnie problem z tym że jesli sie już na coś trafi to raczej są to szczeble lokalne a mi chodzi o działanie ogólnopolskie bardziej.
Mam jeszcze kilka innych pomysłów niestety widze że będzie z tym problem i najprościej będzie opierac się chyba typowo na sponsoringu firm,instytucji etc.Brak niestety jest konkretnych programów skierowanych do ngo a działania typowo informacyjne,edukacyjne tak jak np. takie jak ja napisałem wyżej nie ws[pomniajac o tym że ciezko tez jest aplikowac np. o środki dla dzieci na jakis wypoczynek typowo integracyjny miedzy sobą.Tu jest już wogóle porażka.
Czyli jedym słowem fundusz lub porgoram taki który nie był by obarczony wielką ilościa warunków,aby ngo mogły swobodnie aplikowac tak aby miały konrenty wybór.
Dochodzę do wniosku też że programy szkoleń ngo dotyczące aplikowania i szukania pieniedzy dla organizacji na obecnym etapie [mowa o ngo typowo zajmujacych sie problemami zdrowotnymi] mija sie powoli z celem.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: poniedziałek, 14 września 2009, 10:27 
Sorry za nie podpisanie się,RAVEN

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: wtorek, 15 września 2009, 08:37 
a ja spróbowałbym też z FIO (www.pozytek.gov.pl)
ogłoszony będzie w lutym pewnie
też może być problem z uzasdanieniem ale widziałem już kampanie na rzecz proflikatyki czy leczenia raka
a to przecież też zdrowie

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: wtorek, 15 września 2009, 10:29 
KaHa; dzięki za odpowiedz i linki,będe to studiował.

Raven

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach